Корзина
99 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
Акция 2020! Тумбы "Орео": всего 2 699 грн!Купить по скидке
Производители
Контакты
MODERN-WF
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380 (68) 911-17-58
0 800 331 651Безкоштовно
Менеджер Виталий
УкраинаХарьковская областьХарьков

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заявки клиентов. Заказы и сообщения для компании, присланные с 10.07.2020 по 20.07.2020, будут обработаны позже. С 21.07.2020 компания продолжит работу в обычном режиме.

Деревина - стійкий будівельний матеріал

Деревина - стійкий будівельний матеріал

Деревина - універсальна сировина і єдиний поновлюваний будівельний матеріал. Дерев’яні конструкції зазвичай характеризуються комбінацією різних компонентів, які разом забезпечують найкращу можливу тепло-, звуко- і вологоізоляцію, вогнестійкість.

Деревина - універсальна сировина і єдиний поновлюваний будівельний матеріал. Дерев’яні конструкції зазвичай характеризуються комбінацією різних компонентів, які разом забезпечують найкращу можливу несучу здатність, тепло-, звуко- і вологоізоляцію, вогнестійкість і тривалий термін експлуатації.

Збільшення частки деревини в будівництві може сприяти скороченню використання інших будівельних матеріалів, таких як бетон, сталь та цегла. Ці будівельні матеріали не походять з поновлюваної сировини, для їх виробництва потрібна велика кількість енергії, і вони спричиняють більш високі викиди вуглекислого газу.

Довгостроковий план ЄС щодо конкурентоспроможної економіки з низькими викидами вуглецю називається "Дорожня карта 2050". Основним рушієм цього переходу буде енергоефективність. Економіка з низьким рівнем вуглецю потребуватиме набагато більшої потреби у відновлюваних джерелах енергії, енергоефективному виробництві будівельних матеріалів, енергоефективних конструкціях та низько енергетичних видах транспорту.

У цьому контексті будівельний сектор має коротко- та довгострокові можливості зменшити викиди вуглекислого газу за рахунок вибору матеріалів з низьким впливом на навколишнє середовище та за рахунок енергоефективних структур. Збільшення використання деревних виробів є частиною рішення.

Виробництво різних будівельних матеріалів

За останні два десятиліття спостерігається швидкий розвиток деревини в архітектурі, як результат переходу ЄС на стандарти, орієнтовані на функціонування будівельних норм держав-членів. Це дає можливість будувати більші будівлі за допомогою деревних систем.

Виробництво виробів з деревини вимагає введення дуже мало зовнішньої енергії, що перевищує енергію власних побічних продуктів. 80 відсотків енергії, яку споживають пиляння Швеції, отримують з біопалива з власних виробничих ліній, таких як кора та стружка, тоді як 20 відсотків - це електрична енергія. Найбільш енергоємною стадією процесу є сушка дощок і дощок. Це також етап, який використовує більшу частину електричної енергії для роботи вентиляторів у сушарках.

При виготовленні інших будівельних матеріалів вихідним пунктом завжди є кінцева сировина. І видобуток, і переробка потребують енергії, часто у дуже великих кількостях, і з викопного палива.

Виробництво цементу створює значні викиди вуглецю, як і процеси виготовлення сталі. Тому всі будівельні матеріали, отримані цими процесами, мають позитивний вплив вуглецю.

Цей показник викидів продукту або діяльності вуглекислого газу та інших парникових газів допомагає користувачеві обрати альтернативу з найменшим впливом на клімат. Деревина негативно впливає на вуглець, оскільки вуглекислий газ зберігається в початковій деревині, а викиди, пов'язані зі збиранням, транспортуванням та переробкою, невеликі порівняно з кількістю зберігається вуглекислого газу.

Деревина здатна замінити інші будівельні матеріали

Деревина може замінити інші будівельні матеріали у багатьох конструкціях, забезпечуючи однакову функціональність. Одним із прикладів є те, що у шведських мостових стандартах (Bronorm) дерев'яні мости можуть бути розроблені для таких же функцій та терміну служби, що і сталеві та бетонні мости. Така заміна матеріалів може принести значні переваги клімату, коли деревина замінює матеріали, виробництво яких вимагає викопного палива та спричиняє високі викиди вуглецю. Дослідження показало, що там, де вироби з деревини замінюють інші будівельні матеріали в будівлях, існує приблизний середній коефіцієнт заміщення 1,6 тонни вуглекислого газу на кубічний метр деревного матеріалу, що в промислово виготовленій квартирі з дерев’яним каркасом додає до 16 тонн вуглекислий газ. Завдяки більшій енергоефективності та більш розумному будівництву, фаза виробництва, а отже, і вибір матеріалів набуватиме більше значення, і варіанти заміни будуть важливими.

Екологічно ефективний життєвий цикл та екоцикл

Усі будівельні матеріали, крім деревини, мають єдиний екоцикл, який передбачає повторне використання. Для деревини існує два екоцикли - коротший, який повторно використовує компонент або матеріал, і довший, який повторно використовує складові частини деревного матеріалу за допомогою екоциклу природи.

Ми бачимо приклади скорочення екоциклу в будівельній галузі та в дистрибуції та упаковці. Вікна, двері та брус можна повторно використовувати, як і піддони, упаковки та кабельні барабани. У всіх випадках існує організація, яка займається продуктами та пошуку нових користувачів.

Після того, як деревина вже не може бути використана повторно або її матеріал відновлюється, наприклад, для використання у ДВП та інших листових матеріалах, вона все одно може генерувати енергію шляхом спалювання. Ця енергія є кліматично нейтральною і фактично зберігається сонячною енергією.

Для оптимального використання деревини в кліматичному відношенні її слід проводити в певному порядку, що проілюстровано екологічною ієрархією деревини (див. Нижче). Вибираючи між різними варіантами використання, завжди слід вибирати альтернативу, яка дає найдовший термін використання, тобто ту, яка вища за ієрархією навколишнього середовища. Безпосередньо використання вирубаного лісу для виробництва енергії не є оптимальним, хоча воно, природно, все ще краще для навколишнього середовища, ніж енергія з кінцевих викопних палив. Важливо зазначити, що деревину ніколи не потрібно відправляти на сміттєзвалище.

Екологічні цілі

Як член ООН, Швеція бере участь у переговорах щодо глобальної кліматичної угоди. Через наше членство в ЄС ми також підписалися на його кліматичну мету - зупинити глобальне потепління.
У 2008 році Європейський Парламент проголосував за кліматичний пакет, загальною метою якого є обмеження середнього підйому температури до 2 ° C вище доіндустріального рівня. ЄС погодив чотири цілі, які мають бути досягнуті до 2020 року. Виходячи з перших трьох, ці цілі часто називають цілями 20-20-20.

  • Скорочення викидів парникових газів щонайменше на 20 відсотків порівняно з рівнями 1990 року
  • Просування до підвищення енергоефективності на 20 відсотків
  • Збільшення частки відновлюваної енергії у кінцевому споживанні енергії до 20 відсотків
  • 10-відсоткова частка відновлюваних джерел енергії у транспортному секторі

Поновлювана енергія - це енергія, яка отримується з не викопних джерел. Сюди входить енергія від енергії вітру, сонячної енергії, гідроенергетики та біопалива. ЄС бере участь у переговорах щодо глобальної кліматичної угоди. Профілактика підвищення середньої температури на планеті понад 2 ° C потребує значного скорочення викидів вуглецю найближчим часом, згідно з повідомленням Міжурядової групи ООН з питань зміни клімату (МГЕЗК) у вересні 2013 року.

Будівництво з деревини позитивно впливає на клімат

Досягнення нейтрального клімату суспільства залежить від підвищення енергоефективності та більш широкого використання відновлюваних джерел енергії.

Для сектору будівництва та нерухомості це матиме вплив як на фазу виробництва, так і на використання. Для новобудов це стосується вибору матеріалів та наявності будівельного процесу з низьким впливом на навколишнє середовище та енергоефективної будівлі в кінці. У існуючих будинках основна увага буде зосереджена на енергоефективності, оскільки екологічний вплив будівельної фази вже відбувся.

З нетерпінням чекаючи на 2050 рік, приблизно 80 відсотків існуючих запасів тоді будуть будівлями, які вже побудовані сьогодні. Вони повинні бути вдосконалені, щоб зробити їх придатними для майбутнього. Тому не випадково найбільша увага приділяється енергоефективності. Однак ми вирішили представити справу для новобудов, оскільки це дає повне уявлення про систему майбутнього проектування будівель.

Історично в експлуатаційній фазі будівлі припадало найбільше споживання енергії протягом життя будинку, а фаза виробництва вважалася майже незначною. З появою нових, більш жорстких вимог, що стосуються використання енергії в наших будинках, і, в крайньому випадку, споруди з нульовою енергією, використання енергії у фазі виробництва набуватиме все більшого значення.

Адаптація вибору матеріалів, конструкцій та виробничих процесів до нових умов є головним завданням для будівельного сектору. Більш широке використання виробів на основі деревини та дерев’яних конструкцій є важливою частиною рішення, завдяки впливу на зберігання та заміщення вуглецю матеріалу.

Стандарти та декларації про екологічні продукти

Наразі розробляються нові стандарти та документи як засіб оцінки впливу будівлі на навколишнє середовище. Ця робота проводиться на міжнародному рівні, в межах ЄС та в кожній окремій країні. У Швеції SIS відповідає за роботу з стандартизації. Робота ведеться за консультацією з бізнесом та організаціями.

У прагненні до мети, що всі будівлі будуються з мінімальними витратами енергії на виробництво будівельних матеріалів, саму конструкцію, експлуатацію будівлі та його знесення та остаточну обробку, всі в процесі будівництва будуть зачеплені. Для нового будівництва архітекторам потрібно подати факти про вплив будівлі на навколишнє середовище, щоб забудовник міг порівнювати різні пропозиції один проти одного.

Наразі є керівні документи та стандарти, які є ієрархічно узгодженими, як зазначено нижче.

Основою для всіх стандартів навколишнього середовища є ISO 9001 та ISO 14001. Потім приходять стандарти аналізу життєвого циклу. ISO 14040, ISO 14044 та ISO 14025 описують, як перенести результати аналізу життєвого циклу в Декларацію про екологічні продукти.

Правила щодо категорії продуктів (ПЛР), що визначають, як скласти Декларацію про екологічні продукти, регулюються SS-EN 15804 для будівельних виробів. SS-EN 15978 визначає метод розрахунку, заснований на аналізі життєвого циклу, який використовується для оцінки екологічних показників всієї будівлі.

Нові стандарти дозволяють розрахувати та представити порівняльні дані про стійкість будівельних робіт - протягом усього його життя. Для того, щоб відокремити різні фази життєвого циклу структури, стандарт був розділений на модулі:

  • A 1–5: Виробництво будівельних матеріалів та будівлі
  • B 1–7: Етап використання будівлі
  • C 1–4: Знесення структури та поводження з відходами
  • D: Переробка будівельних матеріалів

Модулі, показані в таблиці 8, також розбиті на підкатегорії. Мета полягає в тому, щоб забезпечити відокремлення всіх даних, щоб було зрозуміло, де виникає вплив на навколишнє середовище та де досягнуто природокористування. Стандарти не є якоюсь формою екологічної сертифікації, але вони можуть бути використані як основа для сертифікації в рамках однієї з різних систем сертифікації ринку. Забудовники повинні мати можливість сертифікувати свої будівлі, оскільки цього вимагатимуть орендарі та влада. Спрощено кажучи, відмінності між двома стандартами методології полягають у тому, що SS-EN 15978 генерує дані для порівняння впливу різних будівель на навколишнє середовище, а SS-EN 15804 допомагає визначити вплив конкретного матеріалу на навколишнє середовище. Ніколи не можна порівнювати деревину з бетоном або сталлю. Однак ви можете порівняти різні будівлі та побачити їх загальний вплив на навколишнє середовище. Стандарти повинні використовуватися для вивчення того, як працюють різні матеріали в різних контекстах.

Таблиця 8 Екологічна оцінка будівлі
Інформація про життєвий цикл про будівлю Інша інформація
А 1-3
Виробництво
А 4-5
Будівництво
Б 1-7
Операція
C 1-4
Кінець життя
D
Інша інформація
A1 Сировина
A2 Транспорт
A3 Виробництво
Транспорт A4
A5 Основи та монтаж, а також установки на місці
В1 Використання
B2 Догляд та обслуговування
B3 Ремонт
B4 Заміна
B5 Ремонт та модернізація
B6 Енергія
В7 Вода

C1 Знесення
C2 Транспорт
C3 Поводження з відходами
C4 Фінал
обробка

Плюси і мінуси поза параметрами системи, наприклад, екологічна сертифікація, відновлення енергії з деревини.
Вгору за течією Центральний Нижче за течією  
Детальна інформація, якщо можливо, інакше з будівельної бази. Детальна інформація щодо виготовлення туші, транспортування до та на будівельний майданчик, використання енергії та відходів при будівництві будівлі. B1 – B5 згідно з додатком із типовим часом на технічне обслуговування та ремонт. Споживання енергії з розрахунку енергії C1 – C4, сценарій поводження з відходами з використанням сучасних методів. Повідомте про будь-яку екологічну інформацію або іншу відповідну інформацію про проект ..

Källa: Тірен

Позитивні властивості деревини

Деревина - це природний та поновлюваний матеріал, який виробляють місцево для мінімальних транспортних потреб. Побічні продукти виробництва використовуються для отримання енергії, а виробничий процес створює мінімальні відходи. Матеріал зберігає вуглекислий газ протягом усього свого життя, і наприкінці свого життя він може використовуватися як біопаливо для заміни викопного палива.

Наприклад, можна створити полегшене розширення на існуючих фундаментах, що економить матеріали, і про це повідомляється в модулі А. З легкими рухомими стінами модернізація може бути виконана без істотного впливу, і про це повідомляється в модулі B5 . І якщо ви можете повторно використовувати балки або конструкційні елементи, це приносить значну економію і про це можна повідомити в модулі D.

Екологічна сертифікація будівель

В даний час не існує загальноприйнятого способу розрахунку впливу клімату на клімат протягом усього життєвого циклу, хоча деякі будівельні компанії надають своїм замовникам такі розрахунки.

Однак існує ряд систем екологічної сертифікації, основна увага яких спрямована на енергоефективність будівлі. Ці системи можна використовувати для новобудов та існуючих будівель.

Miljöbyggnad (Екобудівля) - шведська система, спочатку заснована на класифікаціях Боверкета, яка враховує споживання енергії протягом періоду, який будівля використовує, приміщення в приміщенні та документацію на використовувані матеріали. Miljöbyggnad не враховує вплив будівельних матеріалів на клімат.

Зелене будівництво - це європейська система, яка враховує лише споживання енергії протягом періоду, який використовує будівля.

Лідерство в галузі енергетичного та екологічного дизайну (LEED) - це система екологічної сертифікації з США, яка є всеосяжнішою, ніж системи, згадані вище. Наприклад, LEED в більшій мірі враховує етап виробництва матеріалів, що використовуються в будівлі.

Метод екологічної оцінки BRE (BREEAM) походить з Великобританії і має більш-менш таку ж сферу застосування, як LEED. BREEAM певною мірою враховує фазу виробництва, а також розглядає вплив виробництва на будівельні матеріали на навколишнє середовище з точки зору життєвого циклу.


Внутрішня гавань Сундсваль, п'ять житлових будинків зі структурним каркасом, виготовленим з поперечно ламінованих брусів (CLT) та дерев’яним фасадом із облицювання глуламом.

facebook twitter
Другие статьи