Корзина
99 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
Акция 2020! Тумбы "Орео": всего 2 699 грн!Купить по скидке
Производители
Контакты
MODERN-WF
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380 (68) 911-17-58
0 800 331 651Безкоштовно
Менеджер Виталий
УкраинаХарьковская областьХарьков

«Яке майбутнє у дизайну?»

«Яке майбутнє у дизайну?»

- кожен задає собі таке питання. Щоб дати розгорнуту відповідь, ми зібрали думки експертів в меблевій галузі компанії MODERN-WF і європейських компаній-партнерів.

Багатьом людям комп'ютери допомагають, практично повністю, позбавиться від необхідності зберігання паперових файлів.


Стіл «Белуччі» виключає висувні ящики.

 

Філіп Старк був в місті минулого тижня, нібито для того, щоб представити бездротові навушники Zik, які він розробив для французької компанії Parrot. Але містер Старк, який щойно прилетів з Парижа, здавався більш зацікавленим в тому, щоб просувати сучасний дизайн.

Одягнений в жовті штани і білі кросівки, він стояв в елегантно обставленій кімнаті висококласного таунхауса на Манхеттені, радісно звертаючись до невеликої натовпі.

«Яке майбутнє у дизайну?» - риторично запитав він. "Немає майбутнього. Коли продукт стає біонічним, врешті-решт, продукту немає ».

Цифрова ера, сказав містер Старк, створила процес «дематеріалізації», при якому такі продукти, як навушники Zik, одночасно зменшуються в розмірах і стають розумнішими. «Це елегантність мінімуму», - сказав він.

Кінцевий результат? Зрештою, він оголосив, що нам всім будуть імплантовані мікрочіпи, і ми будемо продуктом.

 

Звичайно, це може зайняти деякий час. Оскільки технології швидко змінюють більшу частину нашого життя, меблева промисловість залишається в основному повільної і не вимагає високих технологій. Для багатьох роздрібних продавців меблі середнього століття, розроблена 60 років тому, як і раніше вважається «сучасної».

Проте, в останні роки багато дизайнерів меблів намагалися пристосуватися - габаритами великими і маленькими, тонкими і не тонкими стінками - все до нових форм технологій і поширенню таких пристроїв, як iPad, електронні книги і все більш тонкі пристрої. телевізори з плоским екраном.

 

В якомусь сенсі у них немає вибору.

«Темпи технологічних змін стали настільки швидкими, що нам потрібно повідомити дизайнерам, щоб вони відображали його», - сказав Райан Андерсон, директор по майбутніх технологій для Германа Міллера.

У минулі десятиліття, додав він, дизайнери встигли передбачити, куди рухається технологія, і планувати її. Сьогодні, за його словами, «простір і меблі повинні бути в тренді», практично, миттєво.

 

Герман Міллер намагається це зробити, найнявши таку людину на посаду Креативного Директора. Два місяці тому для нього роботи не було. Тепер він працює з командою дизайнерів, щоб знайти відповіді на хвилюючі питання епохи Інтернету, наприклад, як повинен виглядати домашній офіс, коли iPad і інші планшети і ноутбуки дозволили нам працювати де завгодно. За його словами, до цих пір неясно, чи вважають за краще люди використовувати такі пристрої на поверхні офісного столу або, скажімо, на дивані.

Але з точки зору дизайну ясно, що в майбутньому меблі компанії не може спиратися на технології як запізніла думка, каже Гретхен Гшайдл, яка очолює розробку продукту в DomRom Company і тісно співпрацює з Креативним Директором. Вона додала: «Нам потрібно, щоб наші продукти відповідали цій технології».

Багато компаній погоджуються і сприймають цю ідею буквально, судячи з усього, новому обладнанню, яке включає пристрої Apple. Розглянемо iCon Bed з Голландії, узголів'я якого оснащено динаміками, підсилювачем і док-станцією для двох iPad. Або скриню з ящиками Fleur de Noyer від Think Fabricate, який має те, що компанія називає «Fleur de Tech» - химерний спосіб показати, що у нього є вбудована зарядна станція для електронних пристроїв.

Одним з найбільш обговорюваних месіверов є D'E-light від Flos, стильна настільна лампа, оснащена док-станцією для пристроїв Apple. Ендрю Шабіка, менеджер по продукції компанії, сказав, що має сенс взяти повсякденний предмет, наприклад лампу, і об'єднати його з iPad або iPhone, «який став невід'ємною частиною нашого життя».

Містер Старк розробив лампу (він ще не покинув матеріальний світ), і його участь забезпечило не тільки сучасний продукт, але і стильний, містер Шабіца сказав: «Він може взяти наші ідеї і додати геометрію, лінії. Замість того, щоб просто сказати: «Це кушетка з док-станцією для iPad».

Деякі дизайнери, проте, побоюються такого роду змішування стилів зі зрозумілих причин. Зрештою, крісло з вбудованим 8-дорожнім плеєром теж колись було передовим.

«Технології розвиваються з такою швидкістю, що через кілька років вони стануть зайвими», - сказав Едвард Барбер, співзасновник лондонській студії дизайну Barber Osgerby. «Як тільки зарядні док-станції змінюються, лампа раптово перестає працювати».

Тому не дивно, що рітейлери, такі як CB2 і M2L, використовують більш прагматичний підхід, виробляючи меблі, яка полягає не в додаванні гаджетів, а скоріше в адаптації до того, як люди використовують їх вдома.
Стілець Scene XXL, розроблений Gijs Papavoine для Montis і недавно представлений, наприклад, M2L, поставляється з опцією «планшетного столу» і м'якою спинкою для забезпечення конфіденційності при наборі тексту або вчиненні телефонних дзвінків. Стіл для ноутбука Tucker від CB2 відкидається для зберігання ноутбука або iPad всередині і досить низький, щоб використовувати його в якості робочої поверхні, сидячи на дивані. Ліжко компанії Andes має тумбочку біля ліжка з вбудованим в дизайн пристроєм управління шнуром, що було нечувано кілька років тому. Але сьогодні, сказав Райан Тёрф, головний менеджер по товарах CB2, «ми розуміємо, що багато людей лягають спати і кладуть iPhone поруч з ліжком, і їм все одно потрібно заряджати його».

І, як зазначив містер Андерсон з DomRom Company, навіть в епоху Wi-Fi управління шнуром залишається однією з найбільших проблем, що стоять перед дизайнерами.

«Побачити гарний предмет меблів в прекрасному місці, засіяному шнурами і кабелями, - не дуже хороший досвід», - сказав він. «Важливо зробити все гармонійно».

 

Можливо, не вдасться змусити їх зникнути, але, як зауважив промисловець і дизайнер інтер'єрів Гаррі Аллен, у багатьох відношеннях «фізичний світ зникає».

Ви можете побачити його на таких столах, як «Белуччі», елегантний предмет зі скла і дерева, який повністю покінчив з висувними ящиками. Або в тому, що легкі телевізори з плоским екраном і iMac, практично, виключили необхідність у великих розважальних пристроях.

«Що цікаво, з точки зору дизайну, - говорить містер Аллен, - то, що комп'ютер позбавляється від багатьох речей. Вам не потрібні годинник, тому що вони на нашому телефоні. Вам не потрібні картотеки, тому що вони на нашому телефоні. Багато речей, які раніше займали місце, такі як записи і книги, вам не потрібні ».

Містер Аллен нещодавно спроектував дві квартири для жінок у віці від 20 років і згадав, що «чим ця квартира буде заповнена?». Врешті-решт він залишив порожні місця, вважаючи, що в кінцевому підсумку вони будуть заповнені мистецтвом і особистими артефактами.

Цікаво те, за що промисловий дизайнер Карім Рашид боровся протягом багатьох років. Задовго до того, як Ікеа оголосили, що вони роблять свій книжкову шафу Біллі глибше, тому що багато людей використовують його для зберігання всього, крім книг, містер Рашид кинув все книжкові шафи в своєму будинку, а також свої книги, компакт-диски та DVD -диски, як частину свого власного зусилля по дематеріалізації.

Містер Рашид представляє світ, в якому обстановка «почне говорити або відчути технологію», і навів як приклад можливі досягнення в найближчому майбутньому, такі як оббивка, яка реагує на температуру, крихітні динаміки, вбудовані в сидіння, і шпалери з рідкими кристалами, які перетворюють стіну в гігантський екран телевізора. «Це втілення дематеріалізації», - сказав він.

Багато дизайнерів вважають його оцінку гнітюче точною. На прохання назвати продукт, який ідеально поєднує меблі з новими технологіями, містер Барбер сказав: «Чесно кажучи, я не можу придумати жодного».

Незважаючи на те, що меблева промисловість хороша в вигадуванні нових «дрібничок», зауважив Ів Бехар, засновник фірми Fuseproject по дизайну і брендингу, вона не поспішає реагувати на істотні зміни в нашому способі життя - зокрема, на наші ергономічні потреби.

«Сидіти на дивані і дивитися телевізор, а не сидіти на дивані, щоб друкувати на комп'ютері», - сказав містер Бехар, - це дві різні потреби. «У нас були технології в наших житлових кімнатах протягом 10 або 12 років, і меблі не змінилася взагалі у відповідь».

Обережний підхід меблевого гіганта Ikea ілюструє цю проблему. За словами Маркуса Арвонена, старшого дизайнера компанії, перш ніж Ikea адаптує свої проекти, щоб відобразити тенденцію в технології, ця тенденція, як правило, повинна бути дуже добре встановлена. Компанія не хоче поспішати з тенденцією, яка не проходить, по тій або іншій причині.

«Ми не робимо прикордонних рішень для невеликої групи ранніх послідовників», - сказав пан Арвонен, для масового ринку. Самі Ikea, додав він, почав використовувати Wi-Fi в своїй шведської штаб-квартирі тільки п'ять років тому.

 

В ідеальному світі технології будуть інтегровані в будинку більш «чарівним» способом в меблів з модульностью в центрі. Іншими словами, ви зможете змінити диван, який ви використовуєте, таким чином, щоб він адаптувався до нових технологій.

Поки цього не станеться, містер Бехар і інші, можливо, захочуть перевірити док-станцію Джонас Деймона для виявлення шкідливих програм. Трохи більше, ніж блок з бука з док-станцією, він перетворює iPhone в будильник з тумбочкою.

 

Так, це просто і виглядає в стилі ретро.

Але це також визнає нову правду: саме пристрій став новими меблями!

facebook twitter
Другие статьи